^ Back to Top
facebook

Uwaga Bio-Medowicze!

25-go lutego (czwartek) o godzinie 19:00 w auli odbędzie się Zebranie Walne KN Bio-Med, pierwsze nasze spotkanie organizacyjne na nowym wydziale.

W trakcie zebrania przeprowadzone zostaną wybory do Zarządu KN Bio-Med, dlatego prosimy o stawienie się wszystkich członków Koła.

Zostanie także zweryfikowana lista członków Koła, co czyni zebranie obowiązkowym.

W razie braku możliwości przybycia, każdy członek KN Bio-Med zobowiązany jest poinformować o tym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Omówimy również działalność koła zaplanowaną na ten semestr.

Na spotkanie zapraszamy także kandydatów do członkostwa w Kole oraz wszystkich zainteresowanych naszą działalnością. 

Członków dodatkowo prosimy o zastanowienie się nad ewentualnymi kandydaturami do Zarządu.

Do zobaczenia!

Zarząd KN Bio-Med

Klaudia Chmielewska, Aleksandra Matrejek, Grzegorz Czerwonka, Michał Żuk, Katarzyna Czetyrbok, Yanina Dashkevich

 

Diamentowy Grant dla Angeliki Michalak

Wśród tegorocznych laureatów programu Diamentowy Grant znalazła się nasza koleżanka Angelika Michalak, która otrzyma 199 775 zł na realizację projektu "Terapeutyczne zastosowanie metabolitów wtórnych roślin rodzaju Iris. Wydajne pozyskiwanie, analiza i zastosowanie ekstraktów aktywnych biologicznie".

Angelika znalazła się w gronie 78 nagrodzonych wybitnych studentów z całej Polski. Jak czytamy na stronie MNiSW: "Wyróżnienie w tym konkursie dla młodego naukowca ma podwójną wartość. Daje mu niezależność finansową i możliwość zdobycia doświadczenia w kierowaniu projektem badawczym pod okiem doświadczonych opiekunów. To też doskonały sposób na przyspieszenie ścieżki kariery naukowej i rozpoczęcia pracy nad doktoratem tuż po licencjacie lub po trzecim roku studiów – dodaje prof. Lena Kolarska-Bobińska."

Angelika aktywnie uczestniczy w życiu wydziału - jest współorganizatorką letnich szkół biotechnologii, naczelną projektu "Kulturalna biotechnologia", propagatorką nauki.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślną realizację badań.

Szczegóły>>>


 

Zebranie Walne KN Bio-Med

W dniu 18 marca o godzinie 19:00 odbędzie się zebranie walne Koła Naukowego Bio-Med, w sali Taylora. 

Celem spotkania będzie omówienie działalności Koła w tym semestrze.

Zaktualizowana zostanie lista członków Koła, a także przedstawimy przyszłe imprezy współorganizowane przez Bio-Med. Omówimy również kwestię projektów - zarówno tych już działających, jak i tych, które mają dopiero wejść w życie.

Obecność na spotkaniu jest dla członków Koła obowiązkowa. Jeśli ktoś z góry wie, że nie może uczestniczyć w spotkaniu, proszony jest o informację Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zgłoszenie się do członków Zarządu osobiście. W przypadku nieobecności i braku uprzedniego poinformowania o niemożliwości uczestnictwa w spotkaniu, uznajemy iż dana osoba nie jest zainteresowana dalszą współpracą z Kołem Naukowym Bio-Med.

Serdecznie zapraszamy także kandydatów, którzy chcieliby się zaangażować w działalność w Kole - obecność na spotkaniach jest odnotowywana i brana pod uwagę przy rozważaniu zaakaceptowania podania o przyjęcie do Koła.

Pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 

 

Projekt "Kulturalna Biotechnologia"

zaprasza na spotkanie

W środę, 28.01, o godzinie 19:00 w sali Taylora na Kładki odbędzie się spotkanie Projektu Kulturalna Biotechnologia.

Podczas spotkania ustalimy i przygotujemy plan aktywności na obecny rok akademicki. Dowiecie się również, jakie szalone plany mamy na najbliższe miesiące (zapewniam, że będzie aktywnie, naukowo, integracyjnie i zabawnie).

Nie jesteś jeszcze Kulturalnym? Przyjdź na spotkanie! Dowiesz się, czym zajmuje się nasz Projekt, kto stoi za jego tworzeniem i jak można do nas dołączyć.

Do zobaczenia!


 

Noc Biologów 2015

Już 9 stycznia zapraszamy na kolejne fascynujące spotkanie ze światem nauki, w trakcie którego jego uczestnicy będą mogli zapoznać się z antybiotykami dostępnymi w ich kuchni, rozszczepić światło, zajrzeć do lodówki aby poznać zdrowe bakterie, odkryć egzotyczne zwierzęta i zamienić się w detektywów podczas gry kryminalistycznej.

To wszystko w trakcie kolejnej już edycji Nocy Biologów na MIĘDZYUCZELNIANYM WYDZIALE BIOTECHNOLOGII UG i GUMed (Kładki 24, Gdańsk Śródmieście).

Szczegółowy program imprezy do pobrania TUTAJ>>>

Zebranie Walne KN Bio-Med

18 listopada (wtorek) o godzinie 16:00 odbędzie się Zebranie Walne KN Bio-Med.

W trakcie zebrania przeprowadzone zostaną wybory do Zarządu KN Bio-Med, dlatego prosimy o stawienie się wszystkich członków Koła. Zostanie także zweryfikowana lista członków Koła, co czyni zebranie obowiązkowym. W razie braku możliwości przybycia, każdy członek KN Bio-Med zobowiązany jest poinformować o tymTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Na spotkanie zapraszamy także kandydatów do członkostwa w Kole oraz wszystkich zainteresowanych naszą działalnością. 

Członków dodatkowo prosimy o zastanowienie się nad ewentualnymi kandydaturami do Zarządu.

Do zobaczenia!

Zarząd KN Bio-Med

Mikołaj Marczak, Angelika Michalak, Marta Matuszewska


 

Spotkanie Koła Naukowego Bio-Med

Zapraszamy wszystkich członków i osoby zainteresowane  Kołem Naukowym Bio-Med na zebranie organizacyjne.

Odbędzie się ono 17 października (piątek) o godzinie 18:00,  w sali Taylora. 

Osoby, które nie będą mogły stawić się na spotkaniu proszone są o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


 

Biobiwak 2014

Serdecznie zapraszamy Was na kolejną edycję BioBiwaku, który odbędzie się 24-26 października w domu wczasowym "Arkadia" w miejscowości Jantar na pasie nadmorskim.

Co będzie się działo?

 • Pendrive/płyta z bezcennymi materiałami z zajęć z lat poprzednich
 • Gra terenowa
 • Gry i zabawy integracyjne
 • Ploteczki przy kawie lub piwie, zależnie od pory dnia
 • Legendy i przestrogi dotyczące wykładowców
 • Opowieści o życiu na wydziale i poza nim
 • Wskazówki jak poradzić sobie na MWB
 • Prezentacja Koła Naukowego Bio-Med i Projektu Kulturalna Biotechnologia
 • Spacery nad morze i do lasu
 • Granie na gitarze i wspólne śpiewanie przy ognisku...i wiele więcej!
Koszt wyjazdu to 110zł. 

Cena obejmuje:

 • 2 noclegi (piątek-sobota i sobota-niedziela)
 • dwudaniowy obiad w sobotę, zakąski, kawa, herbata i planowaną... niespodziankę ;) 

Ośrodek jest ogrzewany. Pokoje są 4- lub 6-osobowe.

Wyjazd w piątek 24 października po południu.
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 
Zgłoszenia przyjmowane są do 17-go października (piątek).
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebook!!!

 


 

XX Letnia Szkoła Biotechnologii

Bio-Medowicze i Przyjaciele!

Ruszyła rejestracja na jubileuszową 20 edycję Letniej Szkoły Biotechnologii. Warunkiem uczestnictwa jest pozytywne rozpatrzenie wniosku rejestracyjnego, w którym to musi zawierać się uzasadnienie, dlaczego chcecie uczestniczyć w tegorocznej edycji w kontekście Waszego indywidualnego obszaru zainteresowań. Tegoroczna Letnia Szkoła jest bezpłatna, ilość miejsc jest więc ograniczona. Rejestracja trwa do 15 lipca.

Rejestracja>>>>>

Wszelkie dodatkowe informacje również znajdziecie na stronie internetowej BSS.

Wszystkich Członków Koła, którzy oprócz uczestnictwa w samej Letniej Szkole Biotechnologii, chcieliby wziąć udział w organizacji gry integracyjnej i innych atrakcji zapraszamy do kontaktu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Kalendarz

marzec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31